Навіщо потрібна бібліотека

/Files/photogallery/687474703a2f2f332e62702e626c6f6773706f742e636f6d2f5f572d7639467579316b36452f537739716c476a445150492f41414141414141414146732f476272446e4f4e554a6b342f73313630302fd0b8d0bdd184d0bed180d0bcd0b0d186d0b8d0bed0bdd0bdd0b0d18f2e4a5047.jpg

У шкільну бібліотеку, як і в міську, можна прийти почитати або взяти книжку до дому. Крім того, учні отримують тут підручники, а деякі роблять домашні завдання і готуються до факультативів.

Бібліотека завжди наповнена особливою атмосферою. Вона призначена в першу чергу для роботи учнів та вчителів. Щоб відвідувачі могли зосередитися, існують правила поведінки в бібліотеці, пам'ятка щодо дотримання яких найчастіше розташовується біля входу.

У бібліотеку приходять за знаннями, тому кожному читачеві важливо, щоб його не відволікали. Спокій і тиша, які панують тут, допомагають сконцентруватися і налаштуватися на робочий лад. Кожна дитина повинна дотримуватися правил поведінки в бібліотеці і не заважати оточуючим.

Як знайти потрібну книгу

/Files/photogallery/55dac8bc067d3 (1).jpg

У бібліотеці література розташовується на стелажах у алфавітному порядку. Щоб шукати книгу було зручніше, полиці з книгами розділені на тематики і підписані, наприклад: художня література, проза, поезія, історія, астрономія і т. Д. Обходити стелажі в пошуках потрібної книги потрібно акуратно, дотримуючись правил поведінки в шкільній бібліотеці.

Якщо не вдається відшукати книжку, варто підійти до бібліотекаря і тихо, але виразно пояснити свою проблему.

Отримавши на руки екземпляр, слід покласти його в чистий пакет або сумку. Якщо немає впевненості, що книгу захочеться читати, можна пройти з нею в читальний зал і ознайомитися зі змістом.

При бажанні взяти книжку на будинок слід повідомити про це бібліотекаря і чітко назвати своє прізвище, а також клас. Дочекавшись заповнення формуляра, уважно послухати, коли книгу потрібно здати, і уточнити можливість продовження.

Як поводитися з книгами

/Files/photogallery/397d6.jpg

Батьки та вчителі повинні пояснити дітям правила поведінки в бібліотеці і прищепити дбайливе ставлення до книг. Дитині слід знати, що книга - це джерело знань, тому поводитися з нею потрібно акуратно. Літературою, що знаходиться в бібліотеці, користується безліч людей, тому її слід зберегти в належному вигляді для інших відвідувачів.

Книгу слід берегти від вологи. Якщо листочки намокнуть, вони пожолобляться і випрямити їх буде вже неможливо. У дощову погоду і взимку книгу потрібно обов'язково прибирати в пакет.

Щоб книжка не забруднилася, слід обернути її в обкладинку. Не можна м'яти і загинати сторінки. Слід користуватися закладкою.

Кидати або класти книгу палітуркою вгору заборонено. Від такого звернення вона може розсипатися на окремі аркуші.

Під час читання не слід їсти або пити, щоб не забруднити книжку.

Не можна робити позначки і розмальовувати листи. Наступному читачеві це навряд чи сподобається, та й книга буде зіпсована.

Повернення книги

/Files/photogallery/a1005f8e615c6cea34da62a85ca9af3a_XL.jpg

У бібліотеці книги видаються додому на певний строк. Це потрібно пам'ятати і здавати літературу вчасно. Перед тим як віднести її бібліотекарю, потрібно перегорнути книгу і переконатися, що вона знаходиться в належному стані.

Не потрібно залишати прочитане видання на стелажі або кидати на стіл. Бібліотекар повинен сам прийняти книгу і зробити позначку.

Культура поведінки в бібліотеці при здачі книги повинна дотримуватися повною мірою. Не можна переривати бібліотекаря, якщо він спілкується з іншим читачем або зайнятий пошуком літератури. Слід терпляче почекати своєї черги і бути ввічливим з усіма людьми, які знаходяться поруч.

Якщо книгу необхідно продовжити, потрібно попросити про це бібліотекаря. Не варто боятися, лаяти в цьому випадку ніхто не буде. Головне, щоб книжка не вважалася простроченою.

/Files/photogallery/img8.jpg

Проведення заходів у бібліотеці

/Files/photogallery/deti_s_knigami.png

Іноді в бібліотеці проводять різні заходи і творчі вечори. Особливо це стосується молодших класів, коли вчителі намагаються прищепити дітям любов до читання і навчити користуватися друкованими виданнями.

Також в бібліотеці можуть проводитися факультативні заняття. Перед тим як завести клас в приміщення, вчителі розповідають правила, які включає пам'ятка поведінки в бібліотеці.

Хлопці повинні пам'ятати, що класний захід може відволікати інших відвідувачів. Поводитися потрібно тихо, не кричати і не бігати. Розмовляти пошепки, не патякати з однокласниками. Слухати вчителя і бібліотекаря.

Лише дотримання читачами вищевикладених правил і норм дозволяє створити в бібліотеці спокійну атмосферу, що розташовує до вдумливої роботі. Стежити за цим - завдання не тільки бібліотекаря, а й усіх відвідувачів, які знаходяться в приміщенні. Дитина повинна поважати оточуючих.

Кол-во просмотров: 428

Комментарии

Для того, чтобы оставить комментарий на сайте, залогиньтесь или зарегистрируйтесь, пожалуйста.